Chcesz kupić srebrne kolczyki? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Kupując kolczyki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania, ich wygląd i formę, ale także na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie zdecydowały się na przebicie uszu. Współcześnie dość rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak tradycyjny bigiel, lecz prościej go założyć, przez wzgląd na odchylany zatrzask z tyłu. Na co dzień stosuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy odzieży z dużym kołnierzem, szali oraz czapek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, zwykle złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]