Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne mają niezwykle istotną rolę na ulicach oraz wewnątrz pomieszczeń. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, wzrasta też nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które ulokowano na obiektach biurowych, takich jak domy, zakłady przemysłowe, szkoły, biura. Dzięki nim bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach budynków, ponieważ bardzo często możemy je także spotkać w pomieszczeniach. To niezwykle duża podgrupa oznaczeń, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale również typowo informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub pracownika w ogromnych kompleksach budynków – w budynkach rządowych przy wejściu znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. Dzięki temu szybko znajdziemy na przykład referat nieruchomości czy wydział księgowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z wytrzymałych materiałów

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drogi awaryjne, wyodrębniają strefy służbowe, komunikują o kluczowych telefonach alarmowych. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują również fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych materiałów (np. aluminium), często posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Lokalizacja firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]