Potrzebujesz wzmacniacza DVB T? Skieruj się na tę stronę.

Oglądanie telewizji jest dzisiaj codziennością. Spoglądamy w telewizor przy porannej herbacie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór lubianego kanału jest po prostu niemożliwy. Doskonałym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału jest tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że korzystnym wyjściem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się silniejszy, a w efekcie odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są tuż przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Punkty ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz tylko wskazanych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]