Zobacz, gdzie zamówić motoreduktor, wejdź na https://tinyurl.com/ycsc4e9n.

Motoreduktor to po prostu zintegrowane połączenie przekładni z napędem elektrycznym. Jak pracują motoreduktory i gdzie się je wykorzystuje? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Motoreduktor – prefabrykowany układ, który oszczędza pracę inżynierów

Motoreduktory umożliwiają efektywne korzystanie z elektrycznych silników jako napęd w najrozmaitszych funkcjach przemysłowych. Za sprawą przekładni redukującej, duża prędkość obrotowa silnika jest zmniejszana nawet do kilkuset razy, przy symultanicznym proporcjonalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Naturalnie skuteczność przekładni nigdy nie będzie 100%, zatem zawsze występuje nieznaczna dysproporcja pomiędzy mocą wejściową i mocą wyjściową w układzie. W skład zintegrowanego układu jakim jest motoreduktor przeważnie wchodzą też inne moduły jak sprzęgła albo hamulce. Główną zaletą motoreduktorów jest to, iż są to gotowe układy, które można bez przeszkód wybrać z katalogu producenta tak, żeby ich parametry perfekcyjnie odpowiadały wymogom konkretnego projektu. Inżynierzy oszczędzają w ten sposób tygodnie, a nawet miesiące, na czasochłonne obliczenia oraz testy poszczególnych układów elementów. Zależnie od konstrukcji i typu przekładni, motoreduktor może być przeznaczony do krótkotrwałego lub długotrwałego okresu pracy, a także do lekkich, średnich albo dużych obciążeń.

Motoreduktor, w którym użyto przekładnię wielostopniową, pozwala otrzymać niesłychanie wysoki zakres przełożeń, sięgający wręcz do kilkudziesięciu tysięcy.

Motoreduktory – jakie ich typy się rozróżnia?

Chociaż motoreduktory mogą być konstruowane z wykorzystaniem różnych typów silników (AC, BLDC, DC oraz bocznikowych), wyróżnia się je według typu przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się tym samym następujące motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (z przekładnią ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (posiadające przekładnię walcową),
– motoreduktory planetarne (z przekładnią planetarną).

Nie ma zapewne takiego sektor gospodarki, w którym nie można by zastosować motoreduktora jako układu napędowego. Czy to produkcja żywności, przemysł bądź transport, motoreduktory wprawiają w ruch rozmaite automaty, takie jak mieszadła, kolejki górskie, linie bagażowe na lotniskach albo schody ruchome. Szerokie zróżnicowanie typów zastosowanych w nich przekładni i silników, ich rozmiarów i mocy przyczyniła się do tego, że liczbę realnych kombinacji, które teraz mają w ofercie czołowi światowi producenci motoreduktorów, należy wyrażać już nie w tysiącach, ale zasadniczo w milionach.

Lokalizacja firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]