Dowiedz się więcej o multiswitchu kaskadowym.

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć będzie odpowiednia, decyduje mnóstwo czynników. Musi rzecz jasna być solidna oraz zapewniać dużą czytelność przesyłanych sygnałów, ale tak samo ważna jest możliwość swobodnego jej skalowania. Wykonanie dodatkowych przyłączy nie może być związane z potrzebą wykonywania złożonych robót – przez to pozostali odbiorcy nie mogliby bowiem przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, z którymi skalowanie instalacji okaże się szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz złączami, do jakich podłączane są kable. Jeśli niezbędne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy nowy abonent zamówił usługę – wystarczy tylko podłączyć nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego typu posiadają osiem wtyczek, ale w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Co jest ważne przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest rzecz jasna ilość gniazd – dla małych obiektów nie musi przekraczać 8, jednak w dużych blokach trzeba rzecz jasna zastosować moduły o wyższej liczbie wejść. Bardzo ważna okazuje się również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największym stopniu wpływa wszak na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Jest to ważne w szczególności w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]